sobota, 25 kwietnia 2015

Witaminy i minerały podstawą zdrowego życia z pomocą jagód acai

Do niedawna jeszcze owoce, które występują tylko w deszczowych lasach Amazonii, były znane tylko ludom którzy mieszkali w tamtych obszarach. Używane były jako lecznicza roślina, lecz także jako jeden z istotniejszych elementów codziennej diety, również dzięki jedzeniu tych jagód mieszkańcy lasów deszczowych zachowywali zdrowie oraz kondycję. Gdy świat zachodni zaczął badać ten niewielki, drobniutki owoc, to okazało się, iż jest on składnicą minerałów, witamin i składników odżywczych.

Niewiele można znaleźć roślin, które poszczycić się będą mogły tak dużym ich występowaniem, ciężko więc być zdziwionym, iż bardzo szybko zyskały ogromną popularność. Malutkie jagody Acai posiadają dużą ilość błonnika, węglowodanów i białek, ale poza tymi tradycyjnymi składnikami mają także antyoksydanty oraz polifenyle - a są to związki niezwykle potrzebne dla naszego organizmu. Polifenyle wspierają pracę serca, natomiast antyoksydanty blokują wolne rodniki, zabezpieczając w ten sposób przed ich szkodliwym wpływem na organizmy ludzi. Obecnie różne produkty z owoców Acai sprzedawane są na całym świecie, a jedną z najpopularniejszych ich form są soki. Więcej pod adresem http://grzegorzdeuter.pl/sok-z-acai-super-owoc-z-ameryki-poludniowej/
Można je spożywać tak naprawdę bez większych ograniczeń i są świetnym uzupełnieniem codziennego odżywiania, gdyż posiadają w zasadzie wszystkie cenne substancje, które znajdują się w świeżej jagodzie. Soki które można znaleźć w najlepszych sklepach nie powinny mieć niepożądanych słodzików i konserwantów, więc będą miały takie same właściwości zdrowotne, jak inne sprzedawane produkty zawierające jagody Acai. 
Kosz pełen jagód Acai z nowych zbiorów
Kosz pełen jagód Acai z nowych zbiorów

O dobroczynnym wpływie owoców Acai na układ krwionośny i ochronę przed nowotworami wspominane było powyżej, ale to tylko drobny fragment ich niesamowitych właściwości. Są one pełne różnych witamin, kwasów tłuszczowych w odpowiednich proporcjach, jakie są niezbędne do właściwego działania naszego mózgu oraz składników mineralnych.
Zawartość takiej różnorodności substancji powinna także podnosić odporność i aktywizuje organizm do przeciwstawiania się chorobom. Dla niejednej osoby bardzo wartościowa może być też rola odchudzająca - sok z owoców acai czyści organizm z niebezpiecznych związków i działa oczyszczająco, dzięki czemu świetnie wspomaga utratę wagi, jest zarazem dobry w smaku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz