sobota, 10 stycznia 2015

Czym jest sukces życiowy?

Wolność finansowa - ten zwrot dla wielu jest celem, do którego dąży przez całe życie. Ale w zasadzie co oznacza tryumf żywotny? Jaki jest klucz do sukcesu witalnego? Jakże określić, czy komuś udało się takowy osiągnąć czy też nie? Jakich kryteriów powinno się wykorzystać, ażeby dogłębnie nazwać istnienie i wielkość sukcesu?
Wypytywanie zawarte w tytule tego teksu zdaje się standardowe i postawione głównie retorycznie. Jakkolwiek zaledwie z pozoru. Po chwil namysłu faktycznie każdy dojdzie do aforyzmu, iż nie jest bez komplikacji określić moment, w którym można z pełną stanowczością zakomunikować, iż życiowy sukces stał się czyimś udziałem.

Życiowy sukces finansowy
Życiowy sukces finansowy
Dla wielu ludzi prostym, i głównie jedynym, sposobem na objaśnienie osiągnięcia triumfu życiowego poprzez daną postać jest spojrzenie na jej status majątkowy. Jeżeli znamionuje się on stosowną ilością zer na koncie aprobują oni, że osoba taka osiągnęła samodzielność i sukces finansowy, a więc i życiowy. Wydaje się jednakże, iż jest to zbyt niedbałe postępowanie do tej idei. Gdyż co w tym wypadku powiedzieć o osobie, która stała się majętna dzięki zwyciężonej w totolotku? Z pełną pewnością napełnia ona warunek o sposobnej ilości zer na koncie.
Czy jednakże pójście do kolektury i usunięcie kilku cyfr, dzięki dlaczego wygrywa się fortunę, dostarcza podstawy do twierdzenia o tym, że wygrywający osiągnął tryumf życiowy? Prawie nie - wszak nie było to wynikiem jego robocie oraz niespotykanych zdolności, a jedynie zrządzeniem losu. Joe Vitale autor książek motywacyjnych twierdzi, że o ile pozbędziemy ograniczających się nas uprzedzeń i agregatów mamy możliwość uczynić i spełnić głównie wszystko. Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najprostsza droga do triumfu.
Oczywiście niezbędna jest ponadto zarówno stała konsekwencja i upór, jednakże własne nastawienie i przekonanie o możliwości osiągania wszelakich założonych zamysłów to istota. Nieraz w tym kontekście przytacza się prawo przyciągania, według którego nasze osobiste stanowisko decyduje to jak ma wygląd rzeczywistość.
Skutkiem tego też można przekazać prosty morał, że tryumf żywotny to istotnie umiejętność dosięgania wszech zadecydowanych motywów. Jeżeli opanujemy taką zdolność, wszystkie inne trefne żywotne sukcesy, takie jak chociażby majętność, osiągniemy w przelocie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz