sobota, 10 stycznia 2015

Sposoby na oszczędzanie z ROR

Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latach wykorzystywaliśmy coraz częściej. Gdyż zarówno na ostatek przekazaliśmy sobie ideę z tego, że pożądane byłoby mieć odroczoną pewną kwotę, nie tylko na tak zwaną "czarną godzinę". Nie ulega najmniejszym wątpliwościom spora część z nas
posiada choć jedno konto bankowe oraz konto oszczędnościowe. Jak bierze się z całego szeregu sondaży, to rzecz jasna konta oszczędnościowe są otoczeniami na których wkładamy potencjalne nadwyżki monetarne - zwykle jednak nie ma tego za bardzo wiele.
Nie ma dodatkowo co ukrywać: to wystrzałowy sposób, jeśli chcemy odłożyć pieniądze na moment a potem bez jakichkolwiek wytrwałości sięgnąć po nie w razie potrzeby. Konta ekonomiczne są z zasady nisko oprocentowane, nie będą wobec tego nadawały się wówczas, gdy uważasz o cyklicznym oszczędzaniu środków co miesiąc.

ROR - Rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy
ROR - Rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy
O ile chcesz zainicjować ciągłe oszczędzanie, pożądane byłoby zamieścić pieniądze na lokacie. Nie musi ich być wiele - chodzi o to, byś przez dwa albo trzy miesiące, w zależności od rozciągłości ciągnięcia się lokaty, przyzwyczaił się co więcej, iż pieniądze, które odłożyłeś są przez pewien czas nieosiągalne i nie możesz nimi bez ograniczeń przekręcać.
Nawet oszczędzanie długoterminowe powinno się w którymś momencie zacząć, nawet gdy oszczędzanie będziesz zaczynać od klasycznego zera lub od niezwykle małej sumy. Wytrwaj wyłącznie w postanowieniu i każdego miesiąca przerzucaj, choćby na rachunek oszczędnościowy niedużą sumę, co sprawi, że nauczysz się jak oszczędzać.
Nie odczujesz tego szczegółu w codziennym działaniu, a po niewielu miesiącach będziesz mile zaszokowany rozróżniając, że bez wielkich poświęceń udało Ci się coś odłożyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz