sobota, 10 stycznia 2015

Inwestycja w surowce naturalne - złote monety

Jak panować nazbieranym funduszem, tak żeby na tym nie zgubić? Na ten czas, nie pożądane byłoby lokować 100% pieniędzy w jednym trybie inwestowania, a więc inaczej powiadając dywersyfikacja portfela. W co się opłaca lokować?
Można inwestować w różne kruszce jak złoto czy srebro. Jak inwestować w złoto?
Inwestycja w złoto polega zwykle na zakupie jakiejś ilości tego metalu. Zakupić możemy złote sztabki albo złote monety.

Złote monety bulionowe
Złote monety bulionowe
Złote monety to nazywane monety bulionowe, które są wybijane z czystego złota, oczywiście w celach inwestycyjnych, monety takie zwyczajowo nie mają nominału, są godne tak wiele jak wiele kruszec z którego są utworzone. Wartość złota w dłuższym okresie czasu bez ustanku rośnie, dzięki temu wkładając złoto mamy w praktyce gwarancję, że nie zarzucimy. Jak inwestować w srebro?
Wkładać w ten kruszec możemy podobnie jak w złoto, czyli nabywając sztabki srebra, a z reguły srebrne monety, które nie mają nominału, a wybita na nich jest zwyczajowo waga dając za przykład 1 uncja. Srebro jako surowiec, który można wyczerpać i nie sposób odnowić również będzie wzmacniało swą wartość w dłuższym okresie czasu, wobec tego tak jak w złoto należałoby w nie inwestować.
Inwestycja w surowce zwyczajne, a nie waluty ma dodatkowo inny plus. Jeśli zajdzie do różnych sytuacji, które sprawią, że dewiza stanie się nieistotna, to cenne kruszce nadal będące respektowane, dzięki temu wskazane jest lokować w złoto inwestycyjne choćby wyłącznie jako zabezpieczenie finansowe przed upadkiem systemów finansowych, bo nie wiemy jak wciąż potoczy się polityka finansowa całego świata.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz