sobota, 10 stycznia 2015

Pozyczki społecznościowe sposobem na inwestowanie

Robota to sposób na dorobienie się pieniędzy służących do utrzymania się. Natomiast nikt nie może wydawać wszystkich wypracowanych przez siebie pieniędzy. Wszelacy teoretycy ekonomii od non stop głoszą, że istotą dobrej kondycji finansowej postaci nieabstrakcyjnej jest, oprócz profesji zarobkowej, dodatkowo zachowywania i umiarkowane gospodarowanie odłożonymi środkami. Takim gospodarowaniem na pewno nie jest łapanie pieniędzy w klasycznej skarpecie.
Środki wniesione w taki sposób w zasadzie marnują na wartości na skutek procesów inflacyjnych (wzrostu wartości łagodzącego siłę nabywczą posiadanych środków). W następstwie tego też oszczędzanie winno pojawiać się równocześnie z rozumowym lokowaniem posiadanych pieniędzy. Najprostszym sposobem od zawsze było założenie pieniędzy na lokatę.

Sposób na inwestowanie - pożyczki społecznościowe Pro-Zysk
Sposób na inwestowanie - pożyczki społecznościowe Pro-Zysk
Ten produkt pieniężny polega na "zamrożeniu" naszych pieniędzy w banku na wynegocjowany czas, za co w zastępstwie otrzymujemy odsetki, w wysokości paru procent w miar roku. Nie są to wiec zbyt wysokie zyski, przynajmniej jest to pono najbezpieczniejszy sposób inwestowania oszczędności. Istnieją jednakże też inne postaci lokowania oszczędności.
Jedną z nich są pożyczki społecznościowe. Co oznacza? - zapyta niejeden potencjalny inwestor. Przybliżmy wobec tego zasadę funkcjonowania pożyczek społecznościowych. Za przykład niech posłuży tu spółka Nobiles2 i jej propozycja. Program oszczędzania Pro-Zysk, oferowany przez Nobiles2, opiera się jak najbardziej na pożyczkach społecznościowych.
W skrócie mówiąc Nobiles2 pośredniczy pomiędzy osobą inwestującą własne środki (która w takim razie będzie pożyczkodawcą), a pożyczkobiorcą, będąc równocześnie gwarantem spłaty pożyczki.
Postanawiając na ten typ inwestycji możemy liczyć na wysokie profity, ale jednocześnie, nie podobnie jak w przypadku innych dochodowych inwestycji, ma moc wiążącą tutaj gwarancja zwrotu kapitału, albowiem Nobiles2, będąc specyficznym żyrantem całego przedsięwzięcia, dopuszcza bezpieczne udzielanie pożyczek, usuwając w taki sposób ryzyko zagubienia naszych środków. Dzięki inwestycji, jaką są pożyczki społecznościowe, oszczędzanie osiągnęło definitywnie nowy wymiar. Nie musi już polegać na odbieraniu delikatnych sum z lokat, lecz może konstytuować nawet pomocne źródło dochodu.

1 komentarz: